Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Люди в квітчастому вбранні
                                                                                                                                                                                                                Віктор Давидюк

     Хто вони – люди в квітчастому вбранні?
     Йосип, син Якова: «І він (Яків) справив йому квітчасте вбрання. І бачили його браття, що їх батько полюбив його над усіх братів його...» Буття 37:3, 4.
     Давид, син Єссея: «а він – рум’яний, із гарними очима та хорошого стану» 1 Сам.16:12. «І зодягнув Саул Давида в свою одіж...» 1 Сам. 17:38.
     Єлисей, син Шафата: «І підійшов до нього Ілля та й кинув йому свого плаща» 1 Цар 19:19. «І підняв він Іллевого плаща, що спав із нього і вернувся» 2 Цар 2:13.
     Даниїл і його друзі: «побачили тих мужів, що огонь не мав сили над їхнім тілом, і не опалився волос їхньої голови, і їхні плащі не змінилися і, і запах вогню не ввійшов в них» Дан. 3:27, 1:8, 2:48, 5:29.
     Іван Христитель: «Сам же Іван мав одежу собі з верблюжого волосу і пояс ремінний на стегнах своїх...» Мт. 3:4, 11:8-10.
     Ісус Христос: «а одежа Його стала біла, як світло» Мт. 17:2.
     Якщо узагальнити біографії цих людей, то люди в квітчастому, барвистому одязі – це люди:
1. визначного роду; роду, що має хорошу репутацію; роду, який шанує Бога;
2. мають здібності, дари, таланти від Бога, які вирізняють їх серед інших людей;
3. мають успіх в справах, якими займаються;
4. мають цінності і переконання, яких дотримуються навіть в несприятливих для себе умовах;
5. мають страх Божий і бажають виконати Божу волю.

     Що роблять з людьми в барвистому одязі ті, хто поряд з ними?
     Люди в квітчастому одязі виклик своєму оточенню і суспільству. Своїм мисленням, вчинками, поведінкою вони багатьох дратують і викликають заздрість  і ненависть (Мт. 27:18; Дан. 6:4, 5; Бут. 37:4; 1 Сам. 18:8).
1. Радикальний варіант: ВБИТИ.
     «Ось іде той сновидець! А тепер давайте вбиймо його, і вкинемо його до однієї з ям...» Бут. 37:18, 19.
«І кинув Саул списа, кажучи про себе: «Ударю в Давида і приб’ю його до стіни!» 1 Сам. 18:11. Єлисей (2 Цар. 6:12-14); Даниїл (Дан. 6:13-17) і його друзі (Дан. 3:8-12); Іван Христитель (Мр. 6:19, 24-28). Ісус Христос: «Ви нічого не знаєте і не поміркуєте, що краще для вас, щоб один чоловік прийняв смерть за людей, аніж щоб увесь народ мав загинути! Отож, від того дня вони змовилися, щоб убити Його». Ів. 11:50, 53 (Лук. 23:35-38, 46). Сьогодні вбити людину в квітчастому одязі, особливо якщо вона з тобою в церкві, не так то просто. Але Писання попереджує: «і кожен, хто ненавидить брата свого, той душогуб» 1 Ів. 3:15.
2. Ізолювати, ув’язнити.
     «І взяв його Йосипів пан, та й віддав його до дому в’язничного, до місця, де були ув’язнені царські в’язні» Бут. 39:20. «Бо Ірод схопив був Івана, і зв’язав його, і посадив у в’язницю через Іродіаду...» Мт. 14:3.
     В християнській громаді немає в’язниць, але ми можемо ув’язнювать і ізольовувать людей своїми рішеннями і відношенням, зобов’язаннями і обітницями. «Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати?» Іс. 58:6.
     Є таке у молоді поняття, як «включати ігнор» - тобто ігнорувати якусь людину, відмежуватись від неї, не спілкуватись, не приймати і не пускати в свій круг, в свою справу. Це кайдани, які сьогодні ми можемо покласти на людей в барвистому вбранні.
3. Зрадити, продати.
     «Давайте продамо його ізмаїльтянам, і рука наша нехай не буде на ньому, бо він брат нам, він наше тіло.» Бут. 37:27. Який дивний прояв братської любові і турботи! «А зіфеяни прийшли до Саула до Ґів'ї, говорячи: ... о царю, конче зійди, а нам хіба видати його (Давида) в цареву руку.» 1 Сам. 23:19-23. «А зрадник Його дав був знака їм, кажучи: Кого поцілую, то Він, беріть Його.» Мт. 26:48.
     Ісус попереджує: «І багато-хто в той час спокусяться, і видавати один одного будуть, і один одного будуть ненавидіти.» Мт. 24:10. Це пережив на собі апостол Павло: «а інші через підступ звіщають Христа нещиро, думаючи, що додадуть тягару до кайданів моїх.» Фил. 1:17.
     Що ми говоримо іншим про тих, хто довірився нам, хто служив нам? Люди в квітчастому одязі бувають досить самотніми, незрозумілими  для інших і їх легко «підставити», зрадити.
4. Очорнити, пустити недобрі слухи.
     Еліяв про Давида: «Я знаю зарозумілість твою та порожнечу твого серця, бо ти зійшов, щоб подивитися на війну!» 1 Сам. 17:28.
     Іван Христитель і Ісус Христос: «Бо прийшов Іван Христитель, що хліба не їсть і вина не п'є, а ви кажете: Має він демона. Прийшов же Син Людський, що їсть і п'є, а ви кажете: Чоловік Цей ласун і п'яниця, Він приятель митників і грішників.» Лук. 7:33, 34. «Коли ж гірку заздрість та сварку ви маєте в серці своєму, то не величайтесь та не говоріть неправди на правду…» Як. 3:14.

     Дяка Богу, що є і інше відношення до людей в квітчастому одязі:
1. Довірити їм справу:
      «І сказав фараон своїм рабам: Чи знайдеться чоловік, як оцей, що Дух Божий у нім? І сказав фараон Йосипові: Що Бог відкрив тобі це все, то немає такого розумного й мудрого, як ти. Ти будеш над домом моїм, а слів твоїх уст буде слухатися ввесь народ мій. Тільки троном я буду вищий від тебе.» Бут. 41:38-40 (39:3, 10).
     «І ходив Давид скрізь, куди посилав Саул, і робив мудро.» 1 Сам. 18:5.
     «а Даниїл був при царському дворі.» Дан. 2:46-49.
     «І начальник в'язничного дому дав у руку Йосипа всіх в'язнів, що були в домі в'язничнім, і все, що там робили, робив він. Начальник в'язничного дому не бачив нічого в руці його, бо Бог був із ним, і що він робив, щастив йому Господь.» Бут. 39:22, 23.
2. Приєднатись до них в їхніх справах:
     «Бо нічого не можемо ми проти правди, а за правду. Ми тішимося, коли ми слабі, а ви сильні. Про це й молимось щоб були досконалими ви!» 2 Кор. 13:8, 9.
     «І вони допомагали Давидові проти юрби, бо вони всі хоробрі вояки, і поставали провідниками військових відділів.» 1 Хр. 12:21.
3. Молитись за них і підбадьорювати.
«...Посидьте ви тут, поки Я помолюся.» Мр. 14:32.
«Благаю ж вас, браття, Господом нашим Ісусом Христом і любов'ю Духа, помагайте мені в молитвах за мене до Бога…щоб мені визволитися від неслухняних в Юдеї, і щоб служба моя в Єрусалимі була приємна святим…» Рим. 15:30, 31.

    
 Що робити людям в квітчастому одязі?
1. Чекати свого часу.
     Маючи 17 років, Йосип попав в Єгипет рабом і в 30 років став другим по фараону в Єгипті. «Ви задумували були на мене зло, та Бог задумав те на добре, щоб зробити, як вийшло сьогодні, щоб заховати при житті великий народ!» Бут. 50:20
2. Не змінювати своїх переконань і цінностей отриманих від Бога.
     «І поклав Даниїл собі на серце, що він не оскверниться їжею царя та питвом...» Дан. 1:8.
«...але жодної причини чи вади знайти не могли, бо той був вірний, і жодна помилка чи вада не була знайдена на нього.» Дан. 6:5.
3. Служити Богові.
     «Що ще шукається в доморядниках, щоб кожен був знайдений вірним.» 1 Кор. 4:2.
«Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди.» 2 Тим. 2:15
Служити якнайкраще не дивлячись на обставини (приклад Йосип) і не дивлячись на людей.
4. Дорожити взаєминами з Богом.
     Пам’ятайте: Бог все контролює (Плач 3:37, 38; Мт. 10:28-33; Рим. 8:37-39). Бог все чинить вам на благо (Рим. 8:28; Фил. 1:12-14); Бог достойний, щоб Йому бути вірним – Він ніколи не підведе, Він ніколи не залишить, Він обов’язково винагородить працю (Гал. 5:9; 1 Кор. 3:8).
     І останнє: чи знайомий я з людьми в квітчастому вбранні? Так. І бачу, як їм у непросто в сучасному світі і серед сучасних християн. Часто вони бувають самотніми і розчарованими. Їхнє відношення до служіння, їхні справи замість підтримки і схвалення отримують критику і ігнорування. Надіюсь, що мої думки допоможуть цінувати тими, хто не подібний на нас, але дуже потрібний для церкви Божої.

joomla3x