Шаблоны Joomla 3 здесь: http://www.joomla3x.ru/joomla3-templates.html

Віктор Давидюк

«Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка і жінку створив їх» Бут. 1:27. «І насадив Господь Бог рай ув Едені на сході, і там осадив людину, що її Він створив» Бут. 2:8. В книзі Буття ми знайомимося з історією ідеальних людей (створені за образом і подобою Божою), поселених в ідеальному місці (Еденський сад, рай). Вони мали ідеальні взаємовідносини між собою («вона – кість від костей моїх, і тіло від тіла мого») і своїм Творцем («і почули вони голос Господа Бога, що по раю ходив…»). В них була прекрасна творча робота (людина «порала його (рай) та його доглядала»), а також прекрасна їжа: «і зростив Господь Бог із землі кожне дерево, принадне на вигляд і на їжу смачне…» (Бут. 2:9). Але це не зберегло їх від незадоволення. Змій звернув увагу Єви на інше життя. Життя нове, відмінне від того, яке мали перші люди: вкусити плід забороненого до їжі дерева. А цей плід виявляється добрий на їжу, принадний для очей і дає нові знання (Бут. 3:6). І найбільш заманливе: «станете ви, немов боги, знаючи добро і зло» (Бут. 3:5). Наслідки вибору Адама і Єви ми всі пожинаємо.

Середовище впливає на вибір

Нещодавно прочитав один невеликий текст і він побудив до певних роздумів щодо наших рішень в житті. Людина перебуває під впливом трьох середовищ.
1.  Природнє середовище – це природа, погода, екологія, турбота про своїх 6-12 соток. Неділя – день поклоніння Богові. Але зранку ллє дощ або сильний мороз з ожеледицею. Певно краще подивитись зібрання церкви в он-лайн – це безпечніше для здоров’я. Травневі вихідні – це можливість посадити город, а не відвідати семінар для сімейних пар. «Картопля» дуже часто рулює нашим життям, як духовним так і фізичним. Погана екологія в місті, де проживаєш, спонукає до переселення в інші місця, а то і країни.
2. Суспільне середовище – це люди, які нас оточують, які впливають на нас, а ми на них. Є близьке коло – коло впливу: сім’я, друзі, церква, вчителі. Є дальнє коло - коло знайомств: сусіди, колеги, випадкові співрозмовники в тролейбусі чи на базарі. Всі ці люди створюють певну атмосферу, яка впливає на наш вибір в житті. Думка людей про нас дуже важлива нам і ми інстинктивно діємо, щоб бути, як всі. Або навпаки – показуємо свою оригінальність і неповторність. Випадковий співрозмовник чи начальник можуть стати поштовхом до конфлікту з дружиною чи дітьми.
3. Інформаційне середовище:
а) традиційне: міфи, забобони, слухи, книги. Зустрічався не раз з діями людей, які важко пояснити з точки здорового глузду. При похоронах – перевертання стільців, на яких стояла труна. Відношення до жінки за приказкою: «послухай жінку і зроби навпаки».
б) сучасне: телебачення, інтернет, фільми, соціальні мережі. Ми «тонемо» в різноманітній суперечливій інформації. Але вона, непомітно для нас, змінює наше відношення до гріха, людей, самого себе.
Сьогодні збуваються слова Павла про час, коли люди будуть любити неправду і вірити неправді (2 Сол. 9-12). Неправда, напівправда стають вірусною інфекцією і впливають на наші щоденні рішення. Які методи боротьби з інформаційною вірусною інфекцією?
1. Ізоляція від інформації. Вам потрібно проживати на безлюдному острові. впасти в кому чи померти, тоді на вас жодна інформація не буде мати впливу. Бог готовий нам в цьому допомогти. «…Ним (хрестом Ісуса Христа) розп’ятий світ для мене і я для світу» (Гал. 6:14). «Я розп’ятий з Христом. І живу вже не я, а Христос проживає в мені.» (Гал. 2:19,20). Буває, нажаль, в житті християн, що батько всякої неправди зводить нас, як колись Єву (2 Кор. 11:3,4). В нас оживає те, що давно має бути мертвим – пожадливості, незадоволення, заздрощі (Як. 4:1-6).
2. Профілактика – тобто максимальне обмеження джерел інформації. «Що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали… - думайте про це!» Фил. 4:8. Потрібна мужність і сила, щоб вимкнути телевізор чи не заходити на певні сайти в інтернеті.  Для роздумів щодо джерел інформації: Ів. 8:43-47; 2 Кор. 11:13-15; Гал. 3:1, 5:7-10.
3. Лікування. Перш за все для лікування необхідна правда – «пізнаєте правду – а правда вас вільними зробить» Ів. 8:32. Щоб правда була нам люба, потрібне оновлення (постійне) розуму: Еф. 4:20-24; Рим. 12:1,2. Варто і не забувати про логіку, науковий аналіз і просто здоровий глузд.

«Тому то й ми дякуємо Богові безперестанку, що, прийнявши почуте від нас Слово Боже, прийняли ви не як слово людське, але як правдиво то є Слово Боже, що й діє в вас, віруючих» 1 Сол. 2:13.

березень 2019 року

joomla3x